sobota, 7 października 2017

Wyrobek

Wyrobek – duża polana w Pieninach. Znajduje się na północno-wschodnim stoku poniżej przełęczy Szopka. Położona jest na wysokości 740-800 m n.p.m. Polana Wyrobek jest corocznie wykaszana, aby uchronić ją od zarastania lasem. Polanę porastają ciepłolubne łąki pienińskie oraz ziołorośla z 27 gatunkami roślin znajdujących się na czerwonej liście roślin zagrożonych w Polsce.
Więcej informacji...W runie na stoku Sokolicy


Polana Koszarzyska

...wpadamy na polanę Koszarzyska, której nazwa wywodzi się od koszar w których trzymano owce, które niegdyś tutaj były wypasane. Wraca słońce, które znów podbija niezwykłą kolorystykę przyrody. Polana ciągnie się przez około 250 m. W jej dolnej części jest węzeł szlaków od którego odchodzi droga do Sromowców Niżnych. Kontynuujemy marsz niebieskim szlakiem, który krótkim podejściem wprowadza na wierzchołek Ostrego Wierchu... ciąg dalszy...
Spojrzenie z Okrąglicy na Małe PieninyPieniny Czorsztyńskie

Pieniny Czorsztyńskie obejmują zachodnią część Pienin Właściwych od przełęczy Drzyślawa po przełęcz Szopka i Wąwóz Szopczański. Najwyższymi ich wzniesieniami są Nowa Góra (902 m n.p.m.) będąca drugim co do wysokości szczytem Pienin Właściwych i Macelak (856 m n.p.m.).
Majerz

Majerz (689 m n.p.m.) – szczyt w Pieninach Właściwych, w zachodniej części Pienin Czorsztyńskich. Mało wybitna kulminacja w głównym grzbiecie Pienin, pomiędzy przełęczą Snozka Zamecka (658 m n.p.m.) w Czorsztynie a przełęczą Osice (668 m n.p.m.). Nazwa szczytu pochodzi od pokrywającej górę hali Majerz.


 
Free Website TemplatesFreethemes4all.comFree CSS TemplatesFree Joomla TemplatesFree Blogger TemplatesFree Wordpress ThemesFree Wordpress Themes TemplatesFree CSS Templates dreamweaverSEO Design